Strefa specjalisty: Laboratoria Dopasuj produkt Protokoły zabiegowe Szkolenia i konferencje Przedstawiciele regionalni
Strona główna / Strefa pacjenta / Laboratoria / SEDIFA / CONJONCTYL / CONJONCTYL
CONJONCTYL

Conjonctyl® jest preparatem medycznym z nowym zastosowaniem: wypełnianie skórnych nierówności (lwie zmarszczki, kurze łapki) i blizn poprzez iniekcje śródskórne.

Badania farmakologiczne przeprowadzone w departamencie badawczym wraz z dokładnymi badaniami klinicznymi pozwoliły na potwierdzenie wydajności i skuteczności preparatu w dziedzinie medycyny estetycznej.

Conjonctyl® spełnia normy zawarte w Dyrektywie 93/42 CE dla klasy III preparatów medycznych.

Wskazania

- zmarszczki
- profilaktyka starzenia się skóry
- cellulit
- rozstępy skórne
- blizny

Skład

Podstawowym składnikiem preparatu Conjonctyl® jest biodostępna odmiana krzemionki organicznej - salicylan monometylotrisilanolu. Krzemionka organiczna wpływa na regenerację tkanki łącznej. Wchodzi w skład elastyny, kolagenu i glikoprotein strukturalnych (tworzy wiązania siloksanowe pomiędzy glikoproteinami). Na poziomie tkankowym indukuje proliferację fibroblastów i sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. Stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej, zapobiega degradacji elastyny, kolagenu i proteoglikanów.
Związek organiczny krzemionki, główny składnik preparatu Conjonctyl®, wpływa na reorganizację struktury tkanki łącznej i wypełnia nierówności skóry. Krzemionka organiczna ma silniejsze działanie lipolityczne w porównaniu do tradycyjnie używanych lipolityków tj. kofeiny i teofiliny. Conjonctyl® działa poprzez stymulację cAMP wewnątrzkomórkowego, oraz wpływ na hydrolizę triglicerydów. Z wiekiem zawartość krzemu w tkance łącznej maleje, jak również możliwości jego przyswajania z przewodu pokarmowego. Zastosowanie silanoli w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie dzięki działaniu ochronnemu, nawilżającemu, regenerującemu i lipolitycznemu. Związek ten nie jest toksyczny, nie alergizuje, jest bardzo dobrze tolerowany.

Wysoka tolerancja = bezpieczeństwo!
Conjonctyl® jest dobrze tolerowany przez alergików (za wyjątkiem osób uczulonych na salicylany).

Efekty stosowania

Znaczna redukcja załamań skórnych i wygładzenie zmarszczek, poprawa kondycji skóry (napięcia i gęstości), redukcja cellulitu, rozstępów oraz blizn (zarówno zanikowych jak i przerosłych).

Sposób użycia

Patrz: protokół zabiegowy

Opakowanie

Opakowanie Conjonctyl® zawiera 10 ampułek, każda o pojemności  5ml.
Conjonctyl® spełnia normy zawarte w Dyrektywie 93/42 CE dla klasy III preparatów medycznych.
Jako produkt przeznaczony do wstrzyknięć jest całkowicie sterylny i nie zawiera pirogenów. Nowe plastikowe butelki zapewniają, że preparat jest szczelnie zamknięty, a dzięki temu zachowuje sterylność i stabilność z upływem czasu.

Polecane produkty: