Strefa specjalisty: Laboratoria Dopasuj produkt Protokoły zabiegowe Szkolenia i konferencje Przedstawiciele regionalni
Strona główna / Strefa specjalisty / Laboratoria / MESOESTETIC / TMT / MASZYNA TMT
Lab
MASZYNA TMT

TMT System® jest urządzeniem medycznym, które w znaczący sposób zwiększa przepuszczalność skóry dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej zjawisko elektroforoporacji. Zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej ułatwia dostęp składników funkcjonalnych do głębszych warstw skóry gdzie zachodzą mechanizmy naprawcze. Stanowi nowy sposób wprowadzania substancji aktywnych w leczeniu cellulitu, zmarszczek, rozstępów i wiotkości skóry.

Maksymalne bezpieczeństwo:
TMT System® został tak zaprojektowany, by zapewnić całkowite bezpieczeństwo pacjentowi. Parametry techniczne urządzenia są odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i wprowadzanych substancji i ich zakres jest całkowicie bezpieczny.

Wskazania

Za pomocą TMT System® można wykonać 8 rodzajów zabiegów estetycznych, dla których zostały opracowane specjalne programy: antycellulitowy, na cellulit zlokalizowany, na rozstępy, ujędrniający, odmładzający, regenerujący skórę po słońcu, na przebarwienia oraz na naczynka.

Skład

Mechanizm działania
TMT system doprowadza do warstwy rogowej ładunek elektryczny w postaci kombinacji 2 rodzajów prądu wywołując w ten sposób zjawisko elektroforoporacji. Elektroforoporacja stanowi połączenie jontoforezy i elektroporacji.
1) Elektroporacja jest zjawiskiem fizycznym, zachodzącym w błonach komórkowych i warstwie rogowej, polegającym na tworzeniu się porów w warstwie lipidowej pod wpływem impulsu elektrycznego. Aplikacja  impulsu elektrycznego o określonym natężeniu podczas µs, zwiększa przepuszczalność warstwy lipidowej  błony i wywołuje dodatkowy transport cząsteczkowy przez błonę do wnętrza lub na zewnątrz komórki. Elektroporacja poprawia dyfuzję i zwielokrotnia  przezskórny transport substancji aktywnych w postaci  neutralnych hydrofilowych i naładowanych cząsteczek. Transport jest silnie zlokalizowany w obszarach lub regionach nie związanych z przydatkami skóry.  Ponadto zwiększa retencję wody w warstwie rogowej.
2) Jontoforeza jest zjawiskiem fizycznym, w którym podczas doprowadzenia prądu elektrycznego dochodzi do ściągania cząsteczek przez skórę przez elektrostatyczne odpychanie i elektroosmozę. Jontoforeza ułatwia transport substancji przez skórę w formie jonowej lub naładowanej. Siłą przewodzącą jest odpychanie pomiędzy elektrodą w kontakcie ze skórą, a ładunkiem zjonizowanych cząsteczek. Ilość transportowanych zjonizowanych cząsteczek jest ściśle proporcjonalna do natężenia i czasu wykonywania zabiegu. Jontoforeza nie generuje nowych dróg wprowadzania substancji, główna droga to przydatki skóry( gruczoły potowe i mieszki włosowe). Jony i inne substancje mogą przechodzić przez skórę podczas jontoforezy dzięki elektroosmozie. Przemieszczanie się substancji przez odpychanie generuje osmotyczny gradient, który ściąga przez skórę wodę niosącą nienaładowane rozpuszczalne substancje, nawet wielkocząsteczkowe.

W TMT system oba zjawiska zachodzą w tym samym momencie. Pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości (4mm w skórę) penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie.

Efekty stosowania

Skuteczność TMT System® w zwiększaniu przepuszczalności skóry została doświadczalnie oceniona w badaniach przeprowadzonych na chirurgicznych wycinkach skóry.

TMT System® zwiększa przepuszczalność skóry dla substancji aktywnych:
1) 7 x większa penetracja substancji ktywnych do warstwy rogowej
2) 14 x większa penetracja substancji aktywnych do naskórka
3) 40 x większa penetracja substancji aktywnych do skóry właściwej

Sposób użycia

Maszyna posiada elektrody ze stali nierdzewnej, które pozwalają uzyskać kontakt elektryczny ze skórą. Elektroda w kształcie roll-onu jest wykorzystywana do wprowadzenia substancji aktywnych.

Opakowanie

TMT system składa się z:
1) Obudowy ( ekran plazmowy)
2) Elektrod ( roll on, uziemienie)
3) Podstawy